Adolfa, Tymona, Pafnucego 21 kwietnia, 2019 23:59:59
Ostrów Wielkopolski

Atrakcje wodne

KĄPIELISKO Piaski-Szczygliczka
elementy infrastruktury

STRZEŻONE KĄPIELISKO

PLAŻA

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU WODNEGO

UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI "TRAWERS"

WAKE PARK PIASKI

Zbiornik wodny Piaski-Szczygliczka znajduje się w północnej części Ostrowa Wielkopolskiego, jest on częścią ośrodka sportowo - rekreacyjnego, o tej samej nazwie. Otoczenie zbiornika to tereny rekreacyjne, lasy i od południowej strony zabudowania jednorodzinne oddzielone groblą i rzeką Ołobok. Tereny rekreacyjne o pow. ponad 10ha przylegają do zbiornika od strony północnej i wchodniej, posiadają bogatą infrastrukture gastronomiczną, wypoczynkową i sportową. W pobliżu kąpieliska znajdują się dwa ogólnodostępne budynki sanitariatów.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Regulamin kąpieliska

Profil wody

 

KĄPIELISKO

Wyznaczone kąpielisko to 100 m wzdłuż plaży, ograniczone od strony zachodniej trapem pomostu, który stanowi element kąpieliska. Kąpielisko oznakowane jest przy pomocy boi. Boje oznaczają granice kąpieliska, jak również wskazują miejsca o różnej głębokości. 

Kąpielisko otwarte jest od 23.06.2018 r. do 30.09.2018 r., strzeżone przez ratowników codziennie w godz. 10:00-18:00.

PLAŻA

Piaszczysta szeroka plaża o długości ponad 650 m, przy której w okresie letnim organizowane jest miejsce przeznaczone do kąpieli, strzeżone przez ratowników WOPR. Na plaży ustawiane są przebieralnie.

WYPOŻYCZALNIA

Wypożyczalnia sprzętu wodnego, udostępnia m.in.: kajaki, rowery wodne, łodzie wiosłowe, kule do chodzenia po wodzie.

UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI "TRAWERS"

Uczniowski Klub Żeglarski Trawers, którego celem jest m.in. nauka i propagowanie żeglarstwa regatowego i turystycznego. Szczegółowe informacje: UKŻTrawers

WAKE PARK PIASKI

Wake Park Piaski to wyciąg do nart wodnych i wakeboardu. Szczegółowe informacje: Wake Park Piaski