Kryspina, Wiktora, Jana 23 maja, 2019 23:59:59
Ostrów Wielkopolski

Aktualności

2.11.2016

Kampania ekologiczna "Ostrów smogowi mówi NIE" zawitała na Piaski

W Ostrowie Wielkopolskim trwa kampania informacyjno – edukacyjna „Ostrów smogowi mówi NIE”. Urząd Miejski wraz z Miejskim Zakładem Zieleni oraz Zakładem Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO przekonują mieszkańców miasta do walki z niską emisją.

Kampania prowadzona jest wielotorowo. Na ostrowskich ulicach pojawiły się bilbordy, a przy placach zabaw, boiskach i szkołach banery. Plakaty akcji są również na przystankach autobusowych.

Miasto, wspólnie z MZZ i MZO prowadzi szeroką akcję edukacyjną związaną z niską emisją. Środki na te działania udało się pozyskać z Wielkopolskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Kolejnym elementem kampanii są nowe tablice edukacyjne, które zostały umieszczone na terenie ośrodka Piaski-Szczygliczka. Nowa ścieżka edukacyjno-ekologiczna pokazuje, jak Ostrów może walczyć z niską emisją. Mieszkańcy Ostrowa mogą zaczerpnąć wiedzy o recyklingu, o czasie rozkładu odpadów, a więc i konieczności ich segregacji.  Na tablicach znajdują się informacje, które zmieniają sposób myślenia każdego z nas. 

Miejski Zakład Zieleni przypomina o trwającym konkursie plastycznym. Prace przygotowane osobiście prosimy przesyłać lub dostarczać do siedziby Miejskiego Zakładu Zieleni w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Paderewskiego 2-6 do dnia 10 listopada 2016 do godz. 15.00. Dla najlepszych prac przewidziano atrakcyjne nagrody, których wręczenie nastąpi w dniu 23 listopada 2016 w sali Ostrowskiego Centrum Kultury podczas obchodów Dnia Czystego Powietrza.

KONKURS PLASTYCZNY

Więcej informacji na stronie Urzędu Miejskiego

31.10.2016

Restauracja Plażowa w listopadzie

Zapraszamy na posiadówki przy kominku do Restauracji Plażowa w listopadzie w każdy weekend (soboty i niedziele)! Jesienią polecamy pyszną szarlotkę na ciepło oraz rozgrzewające wino grzane!

Informujemy, że w dniach:

1.11. Wszystkich Świętych - Restauracja nieczynna.

11.11. Narodowe Święto Niepodległości - Restauracja będzie czynna od godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy na wino grzane i pyszne rogale!

29.10.2016

ŚWIĘTO DRZEWA za nami

Setki ostrowian pojawiły się w ubiegłą niedzielę w Parku 600 – lecia przy Alei Solidarności w Ostrowie Wielkopolskim (Kozi Borek), by wziąć udział w festynie zorganizowanym z okazji Święta Drzewa. Akcję przeprowadzono po raz drugi. W ubiegłym roku rozdano blisko 2 tysiące sadzonek. W tym roku aż 3 tysiące sadzonek drzew zostało przekazanych mieszkańcom miasta. Świerki, dęby, buki, klony, lipy, brzozy i inne posadzone zostaną w przydomowych ogródkach.

Ostrów Wielkopolski, jako jedyny samorząd w kraju, za ubiegłoroczną akcję został laureatem nagrody Czarodziejskiego Drzewa 2016 za posadzenie 2000 drzew w Parku 600-lecia i w ogrodach mieszkańców oraz szeroką współpracę z Nadleśnictwem Antonin oraz Szkołą Podstawową nr 5. Nagrodę przyznał Klub Gaja - stowarzyszenie, które zainicjowało obchody Święta Drzewa.

Swoje drzewka mają od tego roku również ostrowskie przedszkola. Mali ostrowianie bardzo poważnie podeszli do zadania polegającego na zasadzeniu drzewka. Łopaty, grabki i konewki były w ciągłym użyciu. Jednak najlepiej wychodziło maluchom ubijanie ziemi własnymi nogami, co często, przy dźwiękach muzyki, zamieniało się w taniec radości. Teraz każda placówka ma swoje drzewko oznaczone nazwą przedszkola.

Podczas akcji, poza nauką sadzenia drzewek, można było dowiedzieć się, jak ważną rolę odgrywają ptaki i jak prawidłowo zbudować budkę i karmik. To wszystko za sprawą Pawła Dolaty z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Na stoiskach Nadleśnictwa Antonin, Miejskiego Zakładu Zieleni oraz Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego przygotowano ekologiczne gry i zabawy. Dla dzieci zostały przygotowane gadżety z kampanii prowadzonej przez Miasto Ostrów Wielkopolski i Miejski Zakład Zieleni „Chcemy oddychać w Ostrowie”. Animatorki i nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim przygotowały stoisko, na których wykonywano ludziki z kasztanów, bukiety z liści i naszyjniki z darów jesieni i wiele innych. Dzieci zabawiał także klaun. 

Miejski Zakład Zieleni przygotował tablicę pamiątkową z Parku Olbrzymich Owadów do robienia pamiątkowych zdjęć, a animatorzy EKOPYRKA I MIODEK zachęcali dzieci do wspólnej zabawy przy układaniu puzzli z kampanii  „Chcemy oddychać w Ostrowie".

Ogólnopolski Program „Święto Drzewa” wpisuje się w kampanię Miliard Drzew dla Planety zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska (UNEP) – ogólnoświatowej inicjatywy sadzenia drzew. „Święto Drzewa” w Polsce zainicjował Klub Gaja i obchodzone jest od 2013 roku.

Więcej szczegółów na stronie Urzędu Miejskiego

20.10.2016

ŚWIĘTO DRZEWA w Ostrowie Wielkopolskim

Około 3000 sadzonek drzew zostanie rozdanych mieszkańcom Ostrowa podczas tegorocznych Obchodów Święta Drzewa. Swoje drzewko zasadzi i oznaczy również każde z miejskich przedszkoli przy pomocy pracowników Miejskiego Zakładu Zieleni. Akcja odbędzie się w niedzielę, 23 października 2016 roku, w Parku 600 – lecia przy Alei Solidarności w Ostrowie Wielkopolskim (Kozi Borek) w godzinach od 14.00 do 16.00. Na najmłodszych czeka sporo atrakcji. 

Ostrów Wielkopolski po raz drugi przyłącza się do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew. W trakcie tegorocznych obchodów zostaną rozdane sadzonki drzew z gatunku: świerk, dąb, buk, klon, lipa, jarząb, brzoza, sosna, daglezja, które mieszkańcy otrzymają bezpłatnie.

Podczas akcji będzie można nauczyć się jak prawidłowo posadzić drzewo i jak je rozpoznać. Paweł Dolata z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków opowie, jak ważną rolę odgrywają ptaki i jak prawidłowo zbudować budkę i karmik. Na stoiskach Nadleśnictwa Antonin, Miejskiego Zakładu Zieleni oraz Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego będą przygotowane gry i zabawy. Dla dzieci zostały przygotowane gadżety z kampanii społecznej „Chcemy oddychać w Ostrowie”.

Animatorki i nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim przygotowały stoisko, na których będą wykonywane ludzki z kasztanów, bukiety z liści i naszyjniki z darów jesieni i wiele innych atrakcji. 

Szczegóły na stronie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim 

Zapraszamy

19.10.2016

Sezon 2016 w PARKU PRZYGÓD zakończony

Miejski Zakład Zieleni informuje, że sezon 2016 w PARKU PRZYGÓD właśnie się zakończył.

Nasze Owady wybierają się na zasłużony odpoczynek i zapraszają wiosną 2017 roku. Atrakcje linowe oraz kolejka turystyczna czekają na zimową konserwację. Dziękujemy tym, którzy zaintersowali się naszymi atrakcjami a tych, którzy jeszcze nas nie odwiedzili  serdecznie zapraszamy w przyszłym roku. 

W okresie jesienno-zimowym zachęcamy do spacerów na terenie ośrodka. Dla aktywnych do dyspozycji siłownia zewnętrzna, boisko wielofunkcyjne, trasy wyznaczone do nordic walking. Najmłodszych zapraszamy na place zabaw.

Po aktywnie spędzonym czasie zapraszamy na domowe obiady, szarlotkę na ciepło i wino grzane do Restauracji Plażowej w każdy weekend, w sobotę od godz. 14:00 oraz w niedzielę od godz. 12:00.

Dziękujemy wszystkim jeszcze raz i zapraszamy ponownie w przyszłym roku!