Donata, Łukasza, Zbigniewa 18 lutego, 2018 23:59:59
Ostrów Wielkopolski

Aktualności

23.06.2016

WAKACJE w PARKU PRZYGÓD Piaski-Szczygliczka

Pierwszy wakacyjny weekend przed nami! Ośrodek PARK PRZYGÓD Piaski-Szczygliczka ma wiele do zaoferowania i zaprasza w te wakacje każdego dnia!

Na odwiedzających czekają atrakcje takie jak: ponad 1370 metrów atrakcji linowych - cztery trasy parku linowego oraz Wieża Na5ięć. Park linowy oraz Wieża otwarte w każdy wakacyjny weekend w godz. 12-19, ponadto od 27 czerwca codziennie od godz. 14.00.

W wakacje zaprasza również Park Olbrzymich Owadów, który w każdy weekend będzie otwarty w godz. 12-19, ponadto od 27 czerwca codziennie od godz. 13.00.

Na odwiedzających czekają trzy place zabaw, ścieżki pieszo rowerowe, dla aktywnych boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, boiska do piłki siatkowej plażowej, siłownia na świeżym powietrzu. Dla miłośników kąpieli słonecznych i wodnych - piaszczysta plaża z miejsem do kąpieli, wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz wake park przy Restauracji Plażowa.

Zapraszamy również do skorzystania z bogatej oferty gastronomicznej. Jeśli tylko dopisze pogoda, codzienne otwarte będą: punkt gastronomiczny przy Parku Olbrzymich Owadów, Restauracja Plażowa wraz z punktem z lodami, bary Zielona Przystań oraz Tawerna na Piaskach.

Do zobaczenia!

7.06.2016

Zapraszamy na mecz Polaków z Ukrainą – kibicujemy na Piaskach!

Dwa mecze naszej reprezentacji na mistrzostwach Europy w piłce nożnej już za nami. Zapraszamy ponownie we WTOREK - 21 CZERWCA do wspólnego kibicowaniana terenie ośrodka Piaski-Szczygliczka przy barze Zielona Przystań.

Podczas meczu do dyspozycji kibiców będzie duży telebim, a dodatkowo telewizor przy barze. Czynny będzie także punkt gastronomiczny.

Początek spotkania godzina 18:00. Teren dla kbiców zostanie udostępniony dwie godziny wcześniej .

Szczegóły na stronie Urzędu Miejskiego. Zapraszamy do wspólnego kibicowania!

30.05.2016

Park Przygód zaprasza 1 czerwca

W dniu 1 czerwca w święto wszystkich naszych milusińskich zapraszamy do odiwedzenia Parku Przygód Piaski Szczygliczka.

Park Linowy czynny będzie od godziny 12 do 20.

Dla kązdego kto skorzysta z atrakcji linowych wejście do Parku Olbrzymich Owadów w tym dniu gratis.

Zapraszamy :)

 

27.05.2016

Ostatni długi weekend majowy na Piaskach

Pierwszy weekend majowy, a także Festyn Miejski MajOSTaszki 2016 za nami! Ośrodek PARK PRZYGÓD Piaski-Szczygliczka ma jednak jeszcze wiele do zaoferowania i zaprasza każdego dnia!

W ostatni długi weekend majowy, tj. 27, 28 oraz 29 maja zapraszamy do PARKU PRZYGÓD Piaski-Szczygliczka. Tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie!

Na odwiedzających czekają atrakcje takie jak: ponad 1370 metrów atrakcji linowych - cztery trasy parku linowego oraz Wieża Na5ięć. Park linowy oraz Wieża otwarte w weekend majowy w godz. 12-19.

Na ostatnią majówkę zaprasza również Park Olbrzymich Owadów, który w weekend majowy będzie otwarty w godz. 12-19.

Ponadto na odwiedzających czekają trzy place zabaw, ścieżki pieszo rowerowe, dla aktywnych boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, boiska do piłki siatkowej plażowej, siłownia na świeżym powietrzu.

Zapraszamy również do skorzystania z bogatej oferty gastronomicznej. W ten weekend otwarte będą: punkt gastronomiczny przy Parku Olbrzymich Owadów, punkt przy Restauracji Plażowa oraz Tawerna na Piaskach.

Do zobaczenia!

5.05.2016

FESTYN MIEJSKI MajOSTaszki 2016

7 i 8 maja tego roku ostrowskie Piaski będą gospodarzem tegorocznej odsłony festynu miejskiego majOSTaszki. Muzyczną gwiazdą pierwszego dnia festynu będzie zespół Afromental, natomiast w niedzielę mieszkańców Ostrowa do zabawy zaprosi folkowy zespół Zakopower. majOSTaszki to jednak nie tylko muzyczna rozrywka. Ci, którzy zdecydują się na ostrowskich Piaskach pojawić będą mogli wziąć udział w sportowych zmaganiach, obejrzeć wystawę samochodów – tych zabytkowych oraz tych nowoczesnych, a także skosztować przysmaków serwowanych z 25 food trucków. Na najmłodszych czekał będzie „Poziomkowy ogród” i wesołe miasteczko.

W tym roku, po raz pierwszy w historii, ostrowski festyn miejski majOSTaszki zorganizowany zostanie na terenie ośrodka Piaski – Szczygliczka. Dzięki zmianie lokalizacji możliwe było poszerzenie oferty festynu, w której znalazły się atrakcje, które do tej pory na najważniejszym ostrowskim festynie się nie pojawiały. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem imprezy.

Darmowe autobusy i bezpłatny parking

7 i 8 maja Miejski Zakład Komunikacji zapewni dodatkowe autobusy, które od popołudnia do godzin wieczornych przewozić będą ostrowian na imprezę. Będą one kursować z trzech kierunków – z Pruślina, z Komuny Paryskiej oraz z Zacharzewa. Przejazd tymi liniami będzie darmowy. Dla zmotoryzowanych dostępne będą parkingi – zarówno od strony ulicy Limanowskiego, jak i od ulicy Strumykowej. Miejsca parkingowe dostępne będą bezpłatnie.

VII Kiermasz Organizacji Pozarządowych

Tradycyjnie już, podczas majowego festynu, zorganizowany zostanie Kiermasz Organizacji Pozarządowych. Kiermasz stanowi doskonałą okazję dla zaprezentowania  mieszkańcom tego, czym ostrowskie organizacje zajmują się na co dzień. To także okazja, by pokazać mieszkańcom różnorodność sektora, jego potencjał i zasięg działania. Dla organizacji to także okazja do spotkania oraz pozyskania nowych członków i sympatyków. Osoby, które odwiedzą w niedzielne popołudnie ostrowskie Piaski, będą mogły przekonać się jak ważną role spełniają w mieście organizacje pozarządowe. Kiermasz Organizacji Pozarządowych odbędzie się w niedzielę, 8 maja 2016 roku, w godzinach 14 – 19.

Mali ostrowianie nie będą się nudzić

W tym roku „Poziomkowy Ogród” zlokalizowany zostanie na terenie „Zielonej Przystani”. Dla najmłodszych przygotowano tu ogromna ilość atrakcji, a animatorzy zadbają o znakomita zabawę. Konkursy edukacyjne, sprawnościowe, artystyczne, zabawy, olbrzymie bańki mydlane, zabawy z chusta klanzy, zabawy rytmiczno-taneczne, zabawy wokalne, pokaz żonglerki, maskotki zachęcają dzieci do wspólnej zabawy - to wszystko już 7 i 8 maja na ostrowskich Piaskach. Sporo, jednak to nie wszystko. Na dzieci czekać będą dwie duże fontanny czekoladowe z owocami i innymi słodkimi przysmakami. „Poziomkowy Ogród” to również malowanie twarzy, zwierzaki z balonów i mnóstwo znakomitej zabawy przy animacyjnym stole. Nitki, farby, plastelina, brokat – tego z pewnością nie zabraknie.

Atrakcje w PARKU PRZYGÓD Piaski-Szczygliczka

Ośrodek PARK PRZYGÓD Piaski-Szczygliczka zaprasza do odwiedzenia tego urokliwego i jedynego w swoim rodzaju miejsca wypoczynku!

Dla odwiedzających przygotowano ponad 1370 metrów atrakcji linowych, 4 trasy parku linowego o różnym stopniu trudności. Na miłośników większej dawki adrenaliny czeka 18-metrowa wieża Na5ięć. Jednocześnie zapraszamy tych małych i trochę większych do Parku Olbrzymich Owadów, w którym można zobaczyć figury owadów w skali od 75:1 do 300:1 oraz eksponaty pszczelarskie. Ponadto do dyspozycji odwiedzających przygotowane są trzy place zabaw, ścieżki pieszo rowerowe. Dla aktywnych boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, boiska do piłki siatkowej plażowej, siłownia na świeżym powietrzu. Zapraszamy również do skorzystania z bogatej oferty gastronomicznej. Do dyspozycji: obiekty sezonowe m.in. Tawerna, Zielona Przystań czy też punkt gastronomiczny przy Parku Olbrzymich Owadów.

Miasteczko food trucków i nie tylko    

Na ostrowskich Piaskach gościć będziemy 25 food trucków, czyli ciężarówek z jedzeniem, które stworzą kulinarne miasteczko. Każdy z samochodów serwuje inne potrawy, więc oferta będzie bardzo szeroka. „Wypas po pas”, „Banda kotleta”, czy „Krucjata smakiem” to nazwy niektórych pojazdów, z których sprzedawane są znakomitej jakości produkty.

Podczas majowego festynu foodtruckowe miasteczko przeniesie nas do krainy tysiąca smaków i znakomitych doznań kulinarnych – kuchnia tybetańska, słowacki langosha, pierogi z pieca, węgierskie kołacze, kuchnia meksykańska, czyli burrito i quesadille ze staranie dobranymi składnikami wysokiej jakości do tego kiszone śledzie, czy ślimaki. Kuchnia turecka kusić będzie köftami jagnięcymi, anyżowym puree z korzenia pietruszki, wegetariańskimi çiğ köfte z melasą z granata i sycącą zupą cynamonową. W ofercie również dania wegańskie, bezglutenowe, bez laktozy i oczywiście - wszystko bez ulepszaczy.

Na deser Choco Kebab – słodka przekąska z oryginalną włoską czekoladą i znakomitymi dodatkami, a wszystko zawinięte w przepyszne ciasto. Nawet najwybredniejsi smakosze powinni zatem znaleźć coś, co zachwyci ich podniebienie.

Gramy przeciwko uzależnieniom

Podczas tegorocznych majOSTaszków rozegrane zostaną zawody sportowe w plażowej piłce nożnej, siatkówce plażowej i koszykówce. Na plaży rozegrane zostaną II Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej Plażowej. O najwyższe laury walczyć w nich będzie 16 zespołów. Rozgrywki siatkówki poprowadzą zawodnicy ostrowskiego Salosu. W sobotę oglądać będziemy zmagania ośmiu par żeńskich oraz ośmiu par męskich. W niedzielę natomiast wystąpią oldboje oraz pary mieszane.

Podczas festynu swoje stanowisko mieć będzie także Aeroklub Ostrowski, na którym można będzie obejrzeć szybowiec i zrobić w nim sobie pamiątkowe zdjęcie. Na ostrowskich Piaskach promowany będzie też turniej żużlowy Speedway Best Pairs, którego finałowa runda rozegrana zostanie w czerwcu tego roku na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.    

Ekologia – ważny temat

Wzorem roku ubiegłego, podczas majOSTaszkowego festynu, będzie można otrzymać sadzonki drzewka ozdobnego. Co należy zrobić? W sobotę 7 maja, na stoisko Referatu Ochrony Środowiska ostrowskiego urzędu (usytuowanego w pobliżu „Poziomkowego Ogrodu”), w godzinach 15:00 - 18:00, dostarczyć minimum 10 zgniecionych plastikowych butelek PET (o pojemności minimum 1 litra). 

Podczas festynu nastąpi także podsumowanie VIII konkursu majOSTaszkowego pod hasłem „Ostrów odpady segreguje – środowiska nie truje” zorganizowanego przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski i ZOiGO „MZO”. Konkurs ma charakter indywidualny, skierowany do mieszkańców oraz zbiorowy, dla placówek oświatowych z terenu Ostrowa. Zbiórka obejmuje trzy kategorie: kartoniki po sokach i mleku, płyty CD/DVD, makulatura (tylko dla placówek) oraz baterie (tylko dla mieszkańców). Odpady z placówek oświatowych zostaną odebrane przez MZO natomiast mieszkańcy zebrane surowce przynosić mogą 7 maja 2016 r., do godziny 16.30, na stoisko MZO zlokalizowane w pobliżu Poziomkowego Ogrodu. Po zważeniu odpadów mieszkaniec otrzyma kupon konkursowy (1 kupon za 1 kilogram), który następnie weźmie udział w losowaniu nagród. Ogłoszenie wyników nastąpi około godziny 16.40 na stoisku organizatora konkursu.

Miejskie projekty na majOSTaszkach

7 i 8 maja podczas Festynu Miejskiego majOSTaszki 2016 zostanie utworzone stoisko miejskie, w którym zainteresowani mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli uzyskać informacje dotyczące realizacji takich zadań jak: Ostrowska Karta Seniora, Ostrowska Karta Rodziny 3+, ogólnopolska Karta Dużej Rodziny oraz na temat mechanizmów partycypacyjnych takich jak Ostrowski Budżet Obywatelski i Inicjatywa Lokalna.

Ostrowscy seniorzy oraz członkowie rodzin wielodzietnych będą mogli pobrać wnioski oraz uzyskać aktualne informacje o katalogu ulg i zniżek udzielanych przez partnerów programów. Przedsiębiorcy zainteresowani przystąpieniem do programów będą mogli będą mogli uzyskać niezbędne informacje oraz złożyć wypełnioną deklarację współpracy. Na drugim – promocyjnym stoisku - otrzymać będzie można gadżety związane z Ostrowem Wielkopolskim. Ci, którzy podczas majowego weekendu zdecydują się spędzić czas na piaskach będą mogli również obejrzeć pokaz pojazdów i sprzętu policji i straży pożarnej.

Scena pełna pozytywnych wibracji

W sobotę o godz. 17.00 prezydent miasta Beata Klimek dokona uroczystego otwarcia festynu. Po nim uczniowie SP nr 5 przedstawią spektakl na temat 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Od 18.00 rozpoczyna się program muzyczny. Jako pierwsi wystąpią wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury, natomiast o 19.30 zagra zespół Garash. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Afromental, wybrany przez ostrowian w sondzie internetowej.

Niedzielny program rozpocznie się również o godzinie 17.00 występem Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej. O 18.00 zaprosimy natomiast na program artystyczny Studia Wokalnego Ostrowskiego Centrum Kultury i Szkoły „Muzyk”. Od godz. 19 sceną zawładnie zespół Radio Stars. Jako ostatni tego dnia do zabawy zaprosi folkowy zespół Zakopower, który podczas swoich koncertów dostarcza wiele rozrywki i pozytywnych wibracji.

Największy ostrowski festyn zakończy się pokazem sztucznych ogni, który nad lustrem wody powinien zrobić duże wrażenie na obserwatorach.

ŹRÓDŁO: Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim