Łucji, Otylii, Włodzisławy 15 grudnia, 2018 23:59:59
Ostrów Wielkopolski

Aktualności

20.10.2016

ŚWIĘTO DRZEWA w Ostrowie Wielkopolskim

Około 3000 sadzonek drzew zostanie rozdanych mieszkańcom Ostrowa podczas tegorocznych Obchodów Święta Drzewa. Swoje drzewko zasadzi i oznaczy również każde z miejskich przedszkoli przy pomocy pracowników Miejskiego Zakładu Zieleni. Akcja odbędzie się w niedzielę, 23 października 2016 roku, w Parku 600 – lecia przy Alei Solidarności w Ostrowie Wielkopolskim (Kozi Borek) w godzinach od 14.00 do 16.00. Na najmłodszych czeka sporo atrakcji. 

Ostrów Wielkopolski po raz drugi przyłącza się do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew. W trakcie tegorocznych obchodów zostaną rozdane sadzonki drzew z gatunku: świerk, dąb, buk, klon, lipa, jarząb, brzoza, sosna, daglezja, które mieszkańcy otrzymają bezpłatnie.

Podczas akcji będzie można nauczyć się jak prawidłowo posadzić drzewo i jak je rozpoznać. Paweł Dolata z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków opowie, jak ważną rolę odgrywają ptaki i jak prawidłowo zbudować budkę i karmik. Na stoiskach Nadleśnictwa Antonin, Miejskiego Zakładu Zieleni oraz Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego będą przygotowane gry i zabawy. Dla dzieci zostały przygotowane gadżety z kampanii społecznej „Chcemy oddychać w Ostrowie”.

Animatorki i nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim przygotowały stoisko, na których będą wykonywane ludzki z kasztanów, bukiety z liści i naszyjniki z darów jesieni i wiele innych atrakcji. 

Szczegóły na stronie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim 

Zapraszamy

19.10.2016

Sezon 2016 w PARKU PRZYGÓD zakończony

Miejski Zakład Zieleni informuje, że sezon 2016 w PARKU PRZYGÓD właśnie się zakończył.

Nasze Owady wybierają się na zasłużony odpoczynek i zapraszają wiosną 2017 roku. Atrakcje linowe oraz kolejka turystyczna czekają na zimową konserwację. Dziękujemy tym, którzy zaintersowali się naszymi atrakcjami a tych, którzy jeszcze nas nie odwiedzili  serdecznie zapraszamy w przyszłym roku. 

W okresie jesienno-zimowym zachęcamy do spacerów na terenie ośrodka. Dla aktywnych do dyspozycji siłownia zewnętrzna, boisko wielofunkcyjne, trasy wyznaczone do nordic walking. Najmłodszych zapraszamy na place zabaw.

Po aktywnie spędzonym czasie zapraszamy na domowe obiady, szarlotkę na ciepło i wino grzane do Restauracji Plażowej w każdy weekend, w sobotę od godz. 14:00 oraz w niedzielę od godz. 12:00.

Dziękujemy wszystkim jeszcze raz i zapraszamy ponownie w przyszłym roku!

18.10.2016

KONKURS PLASTYCZNY w ramach kampanii społecznej

Miejskii Zakład Zieleni  zaprasza ostrowskich przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym w ramach kampanii społecznej „OSTRÓW smogowi mówi NIE”.

Prace plastyczne wykonane techniką dowolną (np. ołówkiem, kredkami, pisakami, wyklejanką) przygotowane osobiście prosimy przesyłać lub dostarczać osobiście do siedziby Miejskiego Zakładu Zieleni w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Paderewskiego 2-6 do dnia 10 listopada 2016 do godz. 15.00.

Dla najlepszych prac przewidziano atrakcyjne nagrody, których wręczenie nastąpi w dniu 23 listopada 2016 w sali Ostrowskiego Centrum Kultury podczas obchodów Dnia Czystego Powietrza.

Regulamin dostępny w przedszkolach, szkołach oraz TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy

28.09.2016

Jesień w PARKU PRZYGÓD Piaski-Szczygliczka

Koniec lata, zaczęła się jesień, ale to nie koniec atrakcji w PARKu PRZYGÓD! Ośrodek Piaski-Szczygliczka ma wiele do zaoferowania, a przepiękna jesienna aura zachęca do spacerowania.

W jesienne weekendy zaprasza Park Olbrzymich Owadów, który będzie otwarty w sobotę w godz. 14-19, ponadto codziennie istnieje możliwość rezerwacji dla grup.

Na odwiedzających czekają trzy place zabaw, ścieżki pieszo-rowerowe, ścieżki edukacyjno-ekologiczne, dla aktywnych boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, siłownia na świeżym powietrzu.

Park linowy zakończył już sezon. Od października będzie nieczynny.  Dziękujęmy wszystkim odwiedzającym i zapraszamy wiosną! 

W każdy jesienny weekend zapraszamy do Restauracji Plażowa na smaczne jedzenie, pyszną szarlotkę na ciepło i posiadówki przy kominku. Restauracja będzie otwarta w sobotę w godz. 14-19 i niedzielę w godz. 12-19. 

Do zobaczenia!

30.08.2016

Miejski Zakład Zieleni Sp. z o.o. w kampanii ekologicznej "Ostrów smogowi mówi NIE"

Akcja pod nazwą „Ostrów smogowi mówi NIE” rozpocznie się w Ostrowie już 3 września br. podczas festynu „Żegnamy lato na rok”, który odbędzie się na ostrowskich Piaskach. Tego dnia nastąpi inauguracja miejskiej kampanii edukacyjnej związanej z przeciwdziałaniem niskiej emisji. W Ostrowie pojawią się bilbordy, banery, plakaty. Będą rozdawane ulotki. Zaplanowano także wiele konkursów i wydarzeń związanych z ekologią. Całość środków na kampanię została pozyskana z Wielkopolskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Miejski Zakład Zieleni pozyskał na nią 50 tys. zł, a kolejne 25 tys., z przeznaczeniem na kampanię ekologiczną, otrzymał Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO.

Kampania prowadzona będzie wielotorowo. To bilbordy na ulicach, banery w miejscach użyteczności publicznej – takich jak place zabaw, boiska, szkoły. To także ulotki z informacjami o zagrożeniach, jakie niesie za sobą niska emisja i wiele innych. Działania będą prowadzone szeroko i wielotorowo, by dotrzeć i przekonać jak największą liczbę mieszkańców. Dostrzeganie wokół siebie nieodpowiedzialnych zachowań i reagowanie na nie, to jedno z zadań akcji. Kolejnym jest edukacja i to także młodych mieszkańców, by zachowań ekologicznych uczyć już od najmłodszych lat.      

Plakaty informujące o akcji zostaną umieszczone także w miejskich autobusach oraz na przystankach. Będą widoczne także na słupach ogłoszeniowych Ostrowskiego Centrum Kultury, a Spółdzielnia Mieszkaniowa rozwiesi plakaty w blokach. Bardzo ciekawym elementem kampanii będą kartki pocztowe z przesłaniem do swoich sąsiadów. 

Hasło, które pojawi się na bilbordach, banerach, plakatach, ulotkach oraz gadżetach akcji brzmi: „Chcemy oddychać w Ostrowie!”.

Szczegóły na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim