Cezarego, Wiktora, Konstancjusza 26 lutego, 2020 23:59:59
Ostrów Wielkopolski

Aktualności

29.03.2018

Wielkanoc 2018


19.03.2018

PRACA WAKACYJNA

13.03.2018

WIOSNA w PARKu PRZYGÓD Piaski-Szczygliczka

Małymi krokami zbliża się koniec zimy, a na terenie Parku Przygód Piaski-Szczygliczka trwają intensywne przygotowania do nowego sezonu 2018. Miejski Zakład Zieleni Sp. z o.o. prowadzi szereg inwestycji, trwają także prace porządkowe na całym terenie ośrodka.

Już wkrótce do dyspozycji odwiedzających uruchomiony zostanie park linowy, w skład których wchodzą cztery trasy parku linowego o różnym stopniu trudności. „Mieszkańcy”  Parku Olbrzymich Owadów budzą się powoli z zimowego snu i już niedługo Miodek i Miódka – nasi animatorzy zaproszą Was na mega przygodę. 

Ale to nie koniec atrakcji w PARKu PRZYGÓD! Ośrodek Piaski-Szczygliczka ma wiele do zaoferowania, a przepiękna wiosenna aura zachęca do spacerowania. Na odwiedzających czekają trzy place zabaw, ścieżki pieszo-rowerowe, ścieżki edukacyjno-ekologiczne, dla aktywnych siłownia na świeżym powietrzu.

W każdy wiosenny weekend zapraszamy do Restauracji Plażowej na smaczne dania kuchni polskiej i pyszne desery! Restauracja otwarta jest w każdy weekend - w sobotę i niedzielę od godz. 12:00.

W Restauracji Plażowej organizujemy imprezy okolicznościowe m.in. komunie, chrzciny, urodziny, spotkania integracyjne, stypy, wesela. Oferujemy także usługi cateringowe dla klientów indywidualnych oraz firm. Szczegóły pod nr tel.: 691 172 226. 

Do zobaczenia!

8.02.2018

Ferie zimowe aktywnie na Piaskach!

Ośrodek Piaski-Szczygliczka tętni życiem cały rok. Kilometry ścieżek pieszo-rowerowych, siłownia zewnętrzna, ścieżki edukacyjno-ekologiczne w otoczeniu jeziora i lasu zachęcają do spędzenia ferii zimowych na Piaskach.

Po aktywnym wypoczynku Szef kuchni Piotr zaprasza do Restauracji Plażowej m.in. na smaczne dania kuchni polskiej oraz grzańca.

Podczas tegorocznych ferii zimowych (12.02. – 25.02.) restauracja czynna będzie codziennie od godz. 10:00, a w soboty i niedziele od godz. 12:00

 

Zapraszamy!

5.02.2018

Zagłosuj na stację zabaw dla Ostrowa - etap II

Rozpocząl się II etap konkursu pn. „Powietrze bez śmieci”, który ogłoszony został w ramach kampanii edukacyjnej „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” prowadzonej przez Fundację PGNiG S.A. im. Ignacego Łukaszewicza. Nagrodą dla 5. zwycięskich  gmin jest wybudowanie Naukowej Stacji Zabaw. Ostrów wytypował lokalizację takiej stacji w Parku Północnym przy ul. Konopnickiej.

Głosować można na stronie www.powietrzebezsmieci.pl

Tu wyszukujemy Ostrów, wpisujemy swój e-mail, odpowiadamy na krótkie pytanie i gotowe. Do głosowania zachęca także Uczniowska Szkolna Telewizja TVSP1 wraz z prezydent miasta Beatą Klimek.

ZOBACZ FILM

Głosowanie podzielone zostało na 5 etapów. W każdym z nich wyłoniona zostanie jedna gmina, która zdobędzie najwięcej głosów. Wszystkie gminy mają równe szanse - podstawą wyboru zwycięzcy jest liczba głosów internautów oddana na daną lokalizację w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Po wejściu na stronę, najpierw trzeba obejrzeć krótki filmik, na podstawie którego zostanie zadane pytanie weryfikujące prawidłowe oddanie głosu.

II etap głosowania rozpoczął się 1 lutego i potrwa do 8 lutego.

Jak głosować? Zasady są proste - głosowanie odbywać się będzie drogą elektroniczną. Wystarczy wejść na stronę www.powietrzebezsmieci.pl. Każdy chętny, po wejściu na stronę projektu, najpierw będzie musiał obejrzeć krótki filmik, na podstawie którego zostanie zadane pytanie weryfikujące prawidłowe oddanie głosu.

Szczegóły na stronie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim