Eustachego, Filipiny, Faustyny 22 września, 2019 23:59:59
Ostrów Wielkopolski

Aktualności

27.10.2017

Zakończenie prac na starym cmentarzu

Miejski Zakład Zieleni Sp. z o.o. informuje, że zakończył pracę w ramach projektu pn "Rewaloryzacja zieleni w obrębie zabytkowego cmentarza w Ostrowie Wielkopolskim" współfinasowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Poznaniu .

Prace polegały m.in na pielęgnacji 63 szt. zabytkowych drzew z gatunku lipy, dokonano również nowych nasadzeń.

Na w/w prace pozyskano w formie bezwroztnej dotacji kwotę 39.882,78 zł 

 

25.10.2017

ŚWIĘTO DRZEWA za nami. KONKURS PLASTYCZNY – rozstrzygnięty!

15 października w Parku 600-lecia, w ramach obchodów Święta Drzewa, rozdano blisko 3,5 tys. sadzonek drzew, a także setki cebulek kwiatów. Była to inauguracja XV edycji międzynarodowej akcji sadzenia drzew, do której po raz trzeci przyłączyło się Miasto Ostrów Wielkopolski. W parku posadzono też kolejne drzewa. Święto Drzewa to impreza, podczas której Miasto, we współpracy z Nadleśnictwem Antonin, zachęca wszystkich mieszkańców do podjęcia rzeczywistych działań na rzecz ochrony środowiska.

Podczas imprezy propagowano drugą już edycję ekologicznej akcji edukacyjnej „Ostrów smogowi mówi NIE!”, w ramach której zorganizowano konkurs plastyczny. Celem konkursu było uświadamianie, kształtowanie oraz propagowanie zachowań proekologicznych z zakresu szeroko pojętej niskiej emisji. Na konkurs nadesłano 260 prac plastycznych w kategoriach szkoła podstawowa I-III, IV-VII.


PODSUMOWANIE KONKURSU


Kategoria wiekowa: SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I-III

WYRÓŻNIENIA dla:
- KAMILA ROJEK – klasa III, Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
- EWA SZPERA – klasa III, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II
III MIEJSCE – MARIA LISIAK – klasa I, Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
II MIEJSCE – WIKTORIA ŚMIGIEL – klasa II, Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
I MIEJSCE – KACPER HĘĆKA – klasa III, Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Rataja

Kategoria wiekowa: SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VII

WYRÓŻNIENIA dla:
- JULIA KACZMAREK – klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
- IGA MAZUREK – klasa VII, Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek
III MIEJSCE – EWA HĄDZLIK – klasa V, Szkoła Podstawowa w Jankowie Przygockim
II MIEJSCE – LAURA PAŁASZ – klasa VI, Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
I MIEJSCE – AGATA SAMPIR – klasa VI, Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Rataja*


*Praca AGATY SAMPIR została dodatkowo wyróżniona i ukaże się na pocztówce, wydanej w ramach kampanii społecznej „Ostrów smogowi mówi NIE”!

Komisja konkursowa zdecydowała się przyznać dziewięć indywidualnych nagród pocieszenia dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych oraz jedną nagrodę specjalną dla Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci biorące udział w konkursie: OLIWIA NIEMIEC, LENA FISCHER, NIKODEM JARYCH, NIKODEM POKORSKI, MICHAŁ LUKAS, JAN KONIECZNY, KAMIL GALICKI, BARTOSZ BEDNAREK oraz PATRYCJA JAROSIK.


Konkurs został wsparty przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.


Zarząd Miejskiego Zakładu Zieleni serdecznie gratuluje wszystkim laureatom i życzy dalszych sukcesów!

25.10.2017

Nowa atrakcja w Centrum Edukacji Ekologicznej

 LEŚNY SKOCZEK to nowa atrakcja Centrum Edukacji Ekologicznej    w PARKU PRZYGÓD Piaski-Szczygliczka.

To edukacyjna zabawa, która polega na wykonaniu skoku z miejsca i   porównaniu swojego wyniku do wybranych zwierząt leśnych oraz rekordu człowieka. Leśny   skoczek to zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Nowa atrakcja znajduje się przy grach  edukacyjnych na placu zabaw, niedaleko Parku Olbrzymich Owadów.


Przyjdź i sprawdź, czy skaczesz jak konik polny,  lis czy może zając szarak!

 

  

Nowa atrakcja  finansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

10.10.2017

ŚWIĘTO DRZEWA 2017

15 października (niedziela) zapraszamy ostrowian na obchody "Święta Drzewa", które odbędzie się tradycyjnie już w Parku 600-lecia przy Alei Solidarności (Kozi Borek) w godzinach od 14:00 do 16:00.

„Święto Drzewa” jest programem edukacji ekologicznej, którego inauguracją jest ogólnoświatowa akcja sadzenia drzew – każdego roku w październiku. Ostrów Wielkopolski już po raz trzeci włączy się w ogólnopolską akcję sadzenia drzew, które Klub Gaja zainaugurował po raz pierwszy w 2003 r.

Kolejny raz w organizację imprezy włączy się Nadleśnictwo Antonin, które przekaże ok. 3500 szt. sadzonek drzew z gatunku: świerk, dąb, buk, klon, lipa, jarząb, brzoza, sosna, daglezja, bez. Mieszkańcy Ostrowa otrzymają je za darmo. 

Ponadto przygotowane będą stoiska Nadleśnictwa Antonin, Referatu Ochrony Środowiska, Miejskiego Zakładu Zieleni, Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, Schroniska, gdzie będzie się można dowiedzieć wielu interesujących informacji na temat ochrony środowiska. Na dzieci i młodzież będą czekały liczne atrakcje przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 5.

Podczas ostrowskiego „Święta Drzewa” przeprowadzona zostanie również akcja pn.: Kuba potrzebuje twojej pomocy – przynieś nakrętki oraz zbiórka karmy „Otwórz dla nich drzwi swojego serca”. Nakrętki oraz karmę będzie można oddać podczas obchodów. W zamian ostrowianie otrzymają cebulki kwiatów.

Podczas "Święta Drzewa" nastąpi uroczyste rozdanie nagród dla dzieci, które zostały laureatami w konkursie plastycznym "Ostrów smogowi mówi NIE" - 2.edycja organizowanego przez Miejski Zakład Zieleni Sp. z o.o.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta do włączenia się ww. akcję.

Szczegóły na stronie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim

27.09.2017

Jesień w PARKU PRZYGÓD Piaski-Szczygliczka

Koniec lata, zaczęła się jesień, ale to nie koniec atrakcji w PARKu PRZYGÓD! Ośrodek Piaski-Szczygliczka ma wiele do zaoferowania, a przepiękna jesienna aura zachęca do spacerowania.

W jesienne weekendy zaprasza Park Olbrzymich Owadów, który będzie otwarty w sobotę w godz. 14-19 i niedzielę w godz. 12-19, istnieje możliwość rezerwacji dla grup.

Na odwiedzających czekają trzy place zabaw, ścieżki pieszo-rowerowe, ścieżki edukacyjno-ekologiczne, dla aktywnych boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, siłownia na świeżym powietrzu.

Park linowy czynny w październiku w ciepłe weekendy. Zapraszamy

W każdy jesienny weekend zapraszamy do Restauracji Plażowa na smaczne jedzenie, pyszną szarlotkę na ciepło i posiadówki przy kominku. Restauracja będzie otwarta w sobotę w godz. 14-19 i niedzielę w godz. 12-19. 

Organizujemy imprezy okolicznościowe m.in. komunie, chrzciny, urodziny, spotkania integracyjne, stypy, wesela. Oferujemy usługi cateringowe dla klientów indywidualnych oraz firm. Szczegóły pod nr tel.: 691 172 226. 

Do zobaczenia!