Łucji, Otylii, Włodzisławy 15 grudnia, 2018 23:59:59
Ostrów Wielkopolski

Aktualności

16.08.2017

PARK OLBRZYMICH OWADÓW i nie tylko...

Park Olbrzymich Owadów ma nowych lokatorów! Pojawiły się stonka ziemniaczana, turkuć podjadek, osa pospolita oraz larwy muchy wraz z poczwarką.

Park Olbrzymich Owadów to miejsce, gdzie każdy może z bliska przyjrzeć się owadom na co dzień żyjącym wokół nas. Figury owadów wykonane są w skali od 75:1 do 300:1 i są ich wierną kopią. W Parku możemy znaleźć owady pszczołowate, pajęczaki, motyle, ważki, chrząszcze, kleszcze i nie tylko...

Od połowy sierpnia można przyjrzeć się ogromnym grzybom, które znakomicie uzupełniły dotychczasową ofertę. Odwiedzający mogą dowiedzieć się z tabliczek informacyjnych m.in. o muchomorze, kurce czy prawdziwku. Dodatkowo przed wejściem umieszczone zostały gry edukacyjne - puzzle z obrazami grzybów.

Obecnie w parku obejrzeć można 29 figur owadów oraz 8 grzybów.

Zakup eksponatów finansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

7.08.2017

KONKURS PLASTYCZNY w ramach kampanii społecznej - 2. edycja

Miejski Zakład Zieleni  zaprasza ostrowskich uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu plastycznego w ramach kampanii społecznej „OSTRÓW smogowi mówi NIE”.

Prace plastyczne wykonane techniką dowolną (np. ołówkiem, kredkami, pisakami, wyklejanką) przygotowane indywidualnie prosimy przesyłać lub dostarczać do siedziby Miejskiego Zakładu Zieleni w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Paderewskiego 2-6 do dnia 12 września 2017 do godz. 15.00.

Dla najlepszych prac przewidziano atrakcyjne nagrody, ogłoszenie winików 22.09.2017. 

Regulamin dostępny w siedzibie MZZ Sp. z o.o. oraz TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy

26.06.2017

WAKACJE w PARKU PRZYGÓD Piaski-Szczygliczka

Pierwszy wakacyjny weekend przed nami! Ośrodek PARK PRZYGÓD Piaski-Szczygliczka ma wiele do zaoferowania i zaprasza w te wakacje każdego dnia!

Na odwiedzających czekają atrakcje takie jak: cztery trasy parku linowego, otwarte w każdy wakacyjny weekend w godz. 12-20, ponadto od 26 czerwca codziennie od godz. 14.00.

W wakacje zaprasza również Park Olbrzymich Owadów, który w każdy weekend będzie otwarty w godz. 12-20, ponadto od 26 czerwca codziennie od godz. 14.00.

Na odwiedzających czekają trzy place zabaw, ścieżki pieszo rowerowe, dla aktywnych boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, boiska do piłki siatkowej plażowej, siłownia na świeżym powietrzu. Dla miłośników kąpieli słonecznych i wodnych - piaszczysta plaża z miejsem do kąpieli, wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz wake park przy Restauracji Plażowa.

Zapraszamy również do skorzystania z bogatej oferty gastronomicznej. Jeśli tylko dopisze pogoda, codzienne otwarte będą: punkt gastronomiczny przy Parku Olbrzymich Owadów, Restauracja Plażowa wraz z punktem z lodami przy Restauracji, bary Zielona Przystań oraz Tawerna na Piaskach.

Do zobaczenia!

31.05.2017

DZIEŃ DZIECKA w Parku Przygód Piaski Szczygliczka!

Wszystkie dzieci zapraszamy 1 czerwca na Piaski! Ośrodek PARK PRZYGÓD Piaski-Szczygliczka ma wiele do zaoferowania i zachęca do świętowania DNIA DZIECKA na terenie ośrodka!

Zapraszamy przedszkolaków, uczniów szkół, starszych i młodszych do odwiedzenia Parku Olbrzymich Owadów, który...                 ma nowych mieszkańców!

Ponadto na odwiedzających czekają atrakcję: 1370 metrów atrakcji linowych - cztery trasy parku, trzy place zabaw, ścieżki pieszo rowerowe, dla aktywnych boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, boiska do piłki siatkowej plażowej, siłownia na świeżym powietrzu.

W tym dniu otwarte będą wszystkie punkty: punkt gastronomiczny przy Parku Olbrzymich Owadów, Restauracja Plażowa wraz z punktem z lodami, bary Zielona Przystań oraz Tawerna na Piaskach.

Park linowy oraz Park Olbrzymich Owadów oraz punkty gastronomiczne otwarte będą już od 9:00! 

Do zobaczenia!

4.05.2017

Festyn MajOSTaszki 6 i 7 maja 2017 na Piaskach

Grupa ENEJ oraz Andrzej Piaseczny będą gwiadami tegorocznego Festynu Miejskiego "MajOSTaszki". Podobnie jak przed rokiem impreza odbędzie się na terenie Parku Przygód Piaski Szczygliczka.

Na ostrowskich Piaskach czeka mnóstwo atrakcji! Na Scenie Głównej  programy artystyczne i koncerty gwiazd. Park Przygód zaprasza do skorzystania z atrakcji linowych, każdy może odwiedzić Park Olbrzymich Owadów, a na terenie boiska przy "Restauracji Plażowej" będą odbywały się rozgrywki sportowe.

Na terenie Parku Przygód będą również: wesołe miasteczko, stoiska handlowe i gastronomiczne, m.in. miasteczko food trucków oraz  "Poziomkowy Ogród".

Podobnie, jak w ubiegłym roku „Poziomkowy Ogród”, podczas tegorocznych majOSTaszków zlokalizowany zostanie na terenie „Zielonej Przystani” na ostrowskich Piaskach. Dla najmłodszych mieszkańców Ostrowa czekać tu będzie ogromna ilość atrakcji. I to oczywiście nie wszystko!

Zapraszamy również do skorzystania z bogatej oferty gastronomicznej. Na Piaskach otwarte będą: punkt gastronomiczny przy Parku Olbrzymich Owadów, punkt z lodami przy Restauracji Plażowej, bary Zielona Przystań oraz Tawerna na Piaskach.

Szczegóły na stronie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim