Cezarego, Wiktora, Konstancjusza 26 lutego, 2020 23:59:59
Ostrów Wielkopolski

Aktualności

4.12.2018

Spotkania wigilijne w Restauracji Plażowej

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty wigilijnej Restauracji Plażowej!

Niepowtarzalny klimat drewnianego wnętrza z kolędami  w tle, palącym się kominkiem, dodatkowo otoczenie jeziora i lasów zbuduje atmosferę tych wyjątkowych chwil podczas wieczoru wigilijnego, który mamy nadzieję spędzą Państwo w naszej Restauracji.

Przygotowaliśmy dla Państwa trzy różne propozycje menu.

Jeśli nasza propozycja zyska Państwa zainteresowanie a zaproponowane powyżej menu nie spełnia w 100% Państwa oczekiwań gwarantujemy, że jesteśmy w stanie zrealizować każdą Państwa kulinarną "zachciankę".

Szczegóły oferty

25.10.2018

Sezon 2018 w Parku Przygód dobiegł końca.

CRK Zieleń i Rekracja Sp. z o.o. informuje, że sezon 2018 w PARKU PRZYGÓD właśnie się zakończył.

Nasze Owady wybierają się na zasłużony odpoczynek i zapraszają wiosną 2019 roku. UWAGA!!! BĘDA NOWI MIESZKAŃCY W PARKU OLBRZYMICH OWADÓW!!! 

Atrakcje linowe czekają na zimową konserwację. Dziękujemy tym, którzy zaintersowali się naszymi atrakcjami a tych, którzy jeszcze nas nie odwiedzili  serdecznie zapraszamy w przyszłym roku. 

W okresie jesienno-zimowym zachęcamy do spacerów na terenie ośrodka. Dla aktywnych do dyspozycji siłownia zewnętrzna, boisko wielofunkcyjne, trasy do nordic walking. Najmłodszych zapraszamy na place zabaw.

Po aktywnie spędzonym czasie zapraszamy do Restauracji Plażowej  na domowe obiady, szarlotkę czy wino grzane w każdy weekend, w sobotę od godz. 14:00 oraz w niedzielę od godz. 12:00. Przypominamy że Resturacja posiada ostatnie wolne miejsca na uroczystości komunijne  w 2019.

Dziękujemy wszystkim jeszcze raz i zapraszamy ponownie w przyszłym roku!

3.10.2018

ŚWIĘTO DRZEWA w Ostrowie - 7. października 2018 r.

Miasto Ostrów Wielkopolski po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską akcję sadzenia drzew. „Święto Drzewa” jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 r., którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Od 2007 r. program bierze udział w Kampanii Miliarda Drzew dla Planety – ogólnoświatowej inicjatywie sadzenia drzew, aby sprostać wyzwaniom jakie niosą zmiany klimatyczne, wspieranej przez ONZ. Program „Święto Drzewa” rekomendowany był przez Ministerstwo Środowiska.

Tegoroczne obchody „Święta Drzewa” zostały zaplanowane na dzień 7 października 2018r. w godzinach 12:00 – 15:00 w Parku 600-lecia przy Alejach Solidarności w Ostrowie Wielkopolskim.

Jednym z punktów akcji będzie sadzenie drzew z rodzaju lipa przez mieszkańców w przekroju wiekowym począwszy od ostrowskiego przedszkolaka po seniora. Sadzenie drzew jest zajęciem przyjemnym o długotrwałych efektach poprzez pozostawienie po sobie trwałego śladu w postaci rosnącego przez wieki drzewa. Sadzenie drzew może również być świetną okazją do integracji dzieci, młodzieży oraz wszystkich mieszkańców naszego miasta. 

W programie również m.in. przekazanie uczestnikom ok. 3000 szt. drzew przygotowanych przez Nadleśnictwo Antonin, gry i zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, stoisko Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, zbiórka karmy i wyposażenia dla dla międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku WIelkim oraz zbiórka nakrętek dla ucznia jednej z ostrowskich szkół pn. „Kuba potrzebuje Twojej pomocy - przynieś nakrętki" w zamian za cebule tulipanów, a także rozstrzygnięcie Eko Konkursu Fotograficznego "ZWIERZĘTA W OBIEKTYWIE" zorganizowanego przez CRK Zieleń i Rekreacja Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej informacji na stronie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim

19.09.2018

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU 16-22 września 2018 r.

28.08.2018

Ostatni tydzień wakacji - Park Przygód zaprasza

Ostatni tydzień wakacji przed nami. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Parku Przygód Piaski Szczygliczka. Bogata oferta ośrodka pozwala wszystkim odwiedzającym na atrakcyjne spędzenie czasu. Zarówno ci, którzy preferują czynny sposób rekreacji jak również osoby lubiące w spokoju odpocząć na łonie natury znajdą na terenie Parku Przygód coś dla siebie.

Do dyspozycji cztery trasy parku linowego z prawie 60 przeszkodami umieszczonymi na drzewach na wysokości od 2,5 do 7 metrów.

Park w ostatnim tygodniu wakacji czynny codziennie od  godz. 14.00

Od września w soboty od godz. 14.00 oraz w niedzielę od godz. 12.00

Dla najmłodszych na obiekcie do dyspozycji trzy place zabaw, na plaży dla miłośników piłki siatkowej trzy boiska oraz boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę siatkową, koszykową, piłkę ręczną oraz tenis ziemny. Boisko jest ogrodzone i oświetlone co pozwala korzystać z niego do późnych godzin wieczornych.

Dla aktywnych czeka siłownia na świeżym powietrzu. Na terenie ośrodka wyznaczono i oznaczono 5 tras do uprawiania popularnego w ostatnich latach nordic walking. Łączna ich długość to ponad 7 500 metrów.

Codziennie zapraszamy do Parku Olbrzymich Owadów to miejsce gdzie możemy z bliska przyjrzeć się owadom na co dzień żyjącym wokół nas. Park powstał w 2014 roku  i składa się z dwóch części. W pierwszej części znajdują się odrestaurowane eksponaty pszczelarskie pochodzące m.in. ze zbiorów Państwa Marty i Edwarda Pawlaków, ule, a także tablice dydaktyczne przedstawiające historię pszczelarstwa i życie pszczół. W domku pszczelarza możemy zobaczyć jego strój, podstawowe narzędzia pracy oraz współczesny ul w przekroju. W drugiej części parku można podziwiać figury owadów wykonanych w skali od 75:1 do 300:1, będące wierną ich kopią. W parku można spotkać m.in. owady pszczołowate, pajęczaki, motyle, chrząszcze, kleszcze jak również eksponaty grzybów. Figury zostały wykonane przez artystę plastyka i posiadają rekomendację entomologa.

Park w ostatnim tygodniu wakacji czynny codziennie od  godz. 14.00

Od września w soboty od godz. 14.00 oraz w niedzielę od godz. 12.00

We wrześniu zapraszamy w każdą niedzielę na przejażdżki kolejką turystyczną wyposażoną w dwa wagoniki z 50 miejscami siedzącymi wraz z miejscem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych.

Jednocześnie zapraszamy do odwiedzenia Restauracji Plażowej której szef kuchni przygotuje dla Państwa pyszne dania kuchni polskiej. Organizujemy imprezy okolicznościowe do 80 osób m.in. urodziny, chrzciny, wesela, stypy, spotkania integracyjne itp.

Szczegółowe informacje dostępne pod nr tel. 691 172 226