Eustachego, Filipiny, Faustyny 22 września, 2019 23:59:59
Ostrów Wielkopolski

Aktualności

29.10.2016

ŚWIĘTO DRZEWA za nami

Setki ostrowian pojawiły się w ubiegłą niedzielę w Parku 600 – lecia przy Alei Solidarności w Ostrowie Wielkopolskim (Kozi Borek), by wziąć udział w festynie zorganizowanym z okazji Święta Drzewa. Akcję przeprowadzono po raz drugi. W ubiegłym roku rozdano blisko 2 tysiące sadzonek. W tym roku aż 3 tysiące sadzonek drzew zostało przekazanych mieszkańcom miasta. Świerki, dęby, buki, klony, lipy, brzozy i inne posadzone zostaną w przydomowych ogródkach.

Ostrów Wielkopolski, jako jedyny samorząd w kraju, za ubiegłoroczną akcję został laureatem nagrody Czarodziejskiego Drzewa 2016 za posadzenie 2000 drzew w Parku 600-lecia i w ogrodach mieszkańców oraz szeroką współpracę z Nadleśnictwem Antonin oraz Szkołą Podstawową nr 5. Nagrodę przyznał Klub Gaja - stowarzyszenie, które zainicjowało obchody Święta Drzewa.

Swoje drzewka mają od tego roku również ostrowskie przedszkola. Mali ostrowianie bardzo poważnie podeszli do zadania polegającego na zasadzeniu drzewka. Łopaty, grabki i konewki były w ciągłym użyciu. Jednak najlepiej wychodziło maluchom ubijanie ziemi własnymi nogami, co często, przy dźwiękach muzyki, zamieniało się w taniec radości. Teraz każda placówka ma swoje drzewko oznaczone nazwą przedszkola.

Podczas akcji, poza nauką sadzenia drzewek, można było dowiedzieć się, jak ważną rolę odgrywają ptaki i jak prawidłowo zbudować budkę i karmik. To wszystko za sprawą Pawła Dolaty z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Na stoiskach Nadleśnictwa Antonin, Miejskiego Zakładu Zieleni oraz Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego przygotowano ekologiczne gry i zabawy. Dla dzieci zostały przygotowane gadżety z kampanii prowadzonej przez Miasto Ostrów Wielkopolski i Miejski Zakład Zieleni „Chcemy oddychać w Ostrowie”. Animatorki i nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim przygotowały stoisko, na których wykonywano ludziki z kasztanów, bukiety z liści i naszyjniki z darów jesieni i wiele innych. Dzieci zabawiał także klaun. 

Miejski Zakład Zieleni przygotował tablicę pamiątkową z Parku Olbrzymich Owadów do robienia pamiątkowych zdjęć, a animatorzy EKOPYRKA I MIODEK zachęcali dzieci do wspólnej zabawy przy układaniu puzzli z kampanii  „Chcemy oddychać w Ostrowie".

Ogólnopolski Program „Święto Drzewa” wpisuje się w kampanię Miliard Drzew dla Planety zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska (UNEP) – ogólnoświatowej inicjatywy sadzenia drzew. „Święto Drzewa” w Polsce zainicjował Klub Gaja i obchodzone jest od 2013 roku.

Więcej szczegółów na stronie Urzędu Miejskiego

20.10.2016

ŚWIĘTO DRZEWA w Ostrowie Wielkopolskim

Około 3000 sadzonek drzew zostanie rozdanych mieszkańcom Ostrowa podczas tegorocznych Obchodów Święta Drzewa. Swoje drzewko zasadzi i oznaczy również każde z miejskich przedszkoli przy pomocy pracowników Miejskiego Zakładu Zieleni. Akcja odbędzie się w niedzielę, 23 października 2016 roku, w Parku 600 – lecia przy Alei Solidarności w Ostrowie Wielkopolskim (Kozi Borek) w godzinach od 14.00 do 16.00. Na najmłodszych czeka sporo atrakcji. 

Ostrów Wielkopolski po raz drugi przyłącza się do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew. W trakcie tegorocznych obchodów zostaną rozdane sadzonki drzew z gatunku: świerk, dąb, buk, klon, lipa, jarząb, brzoza, sosna, daglezja, które mieszkańcy otrzymają bezpłatnie.

Podczas akcji będzie można nauczyć się jak prawidłowo posadzić drzewo i jak je rozpoznać. Paweł Dolata z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków opowie, jak ważną rolę odgrywają ptaki i jak prawidłowo zbudować budkę i karmik. Na stoiskach Nadleśnictwa Antonin, Miejskiego Zakładu Zieleni oraz Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego będą przygotowane gry i zabawy. Dla dzieci zostały przygotowane gadżety z kampanii społecznej „Chcemy oddychać w Ostrowie”.

Animatorki i nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim przygotowały stoisko, na których będą wykonywane ludzki z kasztanów, bukiety z liści i naszyjniki z darów jesieni i wiele innych atrakcji. 

Szczegóły na stronie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim 

Zapraszamy

19.10.2016

Sezon 2016 w PARKU PRZYGÓD zakończony

Miejski Zakład Zieleni informuje, że sezon 2016 w PARKU PRZYGÓD właśnie się zakończył.

Nasze Owady wybierają się na zasłużony odpoczynek i zapraszają wiosną 2017 roku. Atrakcje linowe oraz kolejka turystyczna czekają na zimową konserwację. Dziękujemy tym, którzy zaintersowali się naszymi atrakcjami a tych, którzy jeszcze nas nie odwiedzili  serdecznie zapraszamy w przyszłym roku. 

W okresie jesienno-zimowym zachęcamy do spacerów na terenie ośrodka. Dla aktywnych do dyspozycji siłownia zewnętrzna, boisko wielofunkcyjne, trasy wyznaczone do nordic walking. Najmłodszych zapraszamy na place zabaw.

Po aktywnie spędzonym czasie zapraszamy na domowe obiady, szarlotkę na ciepło i wino grzane do Restauracji Plażowej w każdy weekend, w sobotę od godz. 14:00 oraz w niedzielę od godz. 12:00.

Dziękujemy wszystkim jeszcze raz i zapraszamy ponownie w przyszłym roku!

18.10.2016

KONKURS PLASTYCZNY w ramach kampanii społecznej

Miejskii Zakład Zieleni  zaprasza ostrowskich przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym w ramach kampanii społecznej „OSTRÓW smogowi mówi NIE”.

Prace plastyczne wykonane techniką dowolną (np. ołówkiem, kredkami, pisakami, wyklejanką) przygotowane osobiście prosimy przesyłać lub dostarczać osobiście do siedziby Miejskiego Zakładu Zieleni w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Paderewskiego 2-6 do dnia 10 listopada 2016 do godz. 15.00.

Dla najlepszych prac przewidziano atrakcyjne nagrody, których wręczenie nastąpi w dniu 23 listopada 2016 w sali Ostrowskiego Centrum Kultury podczas obchodów Dnia Czystego Powietrza.

Regulamin dostępny w przedszkolach, szkołach oraz TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy

28.09.2016

Jesień w PARKU PRZYGÓD Piaski-Szczygliczka

Koniec lata, zaczęła się jesień, ale to nie koniec atrakcji w PARKu PRZYGÓD! Ośrodek Piaski-Szczygliczka ma wiele do zaoferowania, a przepiękna jesienna aura zachęca do spacerowania.

W jesienne weekendy zaprasza Park Olbrzymich Owadów, który będzie otwarty w sobotę w godz. 14-19, ponadto codziennie istnieje możliwość rezerwacji dla grup.

Na odwiedzających czekają trzy place zabaw, ścieżki pieszo-rowerowe, ścieżki edukacyjno-ekologiczne, dla aktywnych boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, siłownia na świeżym powietrzu.

Park linowy zakończył już sezon. Od października będzie nieczynny.  Dziękujęmy wszystkim odwiedzającym i zapraszamy wiosną! 

W każdy jesienny weekend zapraszamy do Restauracji Plażowa na smaczne jedzenie, pyszną szarlotkę na ciepło i posiadówki przy kominku. Restauracja będzie otwarta w sobotę w godz. 14-19 i niedzielę w godz. 12-19. 

Do zobaczenia!